Co to jest tak naprawdę przyjaźń?

0

Prawdziwemu przyjacielowi możesz zaufać, powiedzieć wszystko i liczyć na niego w każdej życiowej sytuacji. Oprócz prawdziwych przyjaciół bywają też fałszywi przyjaciele. Często bywa tak, że przyjaciel okazuje się być fałszywy np. wykorzystuje Cię do odrabiania za niego/nią prac domowych albo do noszenia jego/jej plecaka.

Fałszywą przyjaźń nie zawsze jesteśmy w stanie dostrzec od razu, ale jeżeli mamy co do tego jakieś obawy warto poobserwować taką relacje, czasami możemy podzielić się nią z kimś bliskim, może poprosić o radę. Nie warto tłumić takie uczucie w sobie. Gdy natomiast jesteśmy pewni, że nasz przyjaciel jest fałszywy nie warto się męczyć tylko zerwać taką relacje.

Sama przyjaźń to uczucie zaufania i wsparcia od drugiej osoby, lecz nie tylko. Przyjacielem może być też nasz kochany pupil np. pies lub kot. Mówi się że najwierniejszym przyjacielem człowieka jest właśnie pies, ponieważ on zawsze będzie przy tobie, a jeżeli nie to na pewno nie z jego winy. To właśnie oznacza przyjaźń.

Related Posts